Letní měsíce bývají obvykle brány pozitivně, i když v posledních letech se to už docela mění. Hodně za to může hlavně vedro, které v tomto ročním období panuje. Samozřejmě, že i v minulých desetiletích bylo v létě teplo, nicméně zde nepřevládaly tropy, jež jsou pro organismus člověka i zvířat vyloženě nebezpečné. Je totiž snadné zapomenout na dodržování pitného režimu a dostat se do fáze dehydratace. Hydratovat by se však měly nejen naše vnitřní orgány, ale také i ty vnější, konkrétně kůže. Proto bychom se měli v pravidelných intervalech sprchovat, případně ideálně koupat. Během toho si totiž může člověk zaplavat, takže nejenže doplní vodu, ale zároveň i trochu posílí.
K tomuto účelu je však potřeba mít vlastní vodní plochu. Ta se dá koupit v nepřeberném množství forem. V současné době je asi tou nejpopulárnější nadzemní bazén, jenž je levný a zároveň perfektně funguje. Nejde však o nic extra velkého, takže pro dospělé, kteří rádi plavou, nejsou tyto verze úplně ideální. V takovém případě je lepší se zaměřit na sice o něco dražší, avšak daleko užitečnější zapuštěný bazén.
I v takovém se nemusí dát dobře plavat za všech okolností. Hodně zde samozřejmě záleží na rozměrech, potažmo tvaru. Kdo se nechce pouze jen rochnit ve vodě, ale dát si alespoň jednou za čas i pár temp, ten si koupí větší vodní plochu, ideálně obdélníkového půdorysu, který je pro účely plavání ideální. Navíc tyto vodní plochy mají na rozdíl od těch nadzemních velkou výhodu v tom, že z určitých úhlů nejsou prakticky vůbec vidět. Díky tomu nenarušují reliéf zahrady, což je rozhodně velké plus. Podstatná je rovněž i ochrana vody. I ta je docela nenápadná. Chemické látky nejdou vidět vůbec a krycí plachta na bazén, jenž má udržovat hladinu čistou hlavně přes noc, také nejde z dálky prakticky vůbec vidět.
Zapuštěný bazén se dá také po různu vylepšovat. Velice oblíbená jsou například různé druhy zastřešení. Nejenže se tak vodní hladina kryje před dopadem dešťových kapek, ale hlavně nečistot typu lístky nebo papírky od bonbónů. Navíc některé druhy zastřešení disponují i vlastními stěnami, díky čemuž je s jejich pomocí možné prodloužit si plaveckou sezónu, alespoň tedy o několik málo týdnů.