Oblíbený materiál na výrobu skleníku


Možná jste se někdy zamysleli nad tím, jestli vůbec potřebujete skleník. Jenomže počasí se zrovna neptá, jestli chcete mít velkou nebo malou sklizeň. Když se nad vaší zahrádkou proženou kroupy nebo pořádný vichr, tak toho moc ke sklizni nebude. V tomto případu je skleník jedinečnou ochranou. Dokonce je pravda i taková, že pro předpěstování vlastních sazenic je daleko úspěšnější než venkovní prostředí. Díky tomu se dá výsev posunout o několik týdnů kupředu a k vašemu překvapení se dokonce prodlužuje doba sklizně. Takže co myslíte, ještě je třeba uvažovat o tom, zdali se skleník vyplatí? Co raději přemýšlet o tom, jaký si zakoupit, aby vyhovoval vašemu volnému prostoru?

skleník z polykarbonátu

Jaký skleník by se asi tak hodil

Než začnete vybírat skleník, tak se zamyslete nad pár skutečnostmi. V první řadě je třeba určit, kam skleník umístíte, a tudíž jak velký si budete kupovat. Jako čeští výrobci skleníků vám můžeme nabídnout mnoho různých variant délek i šířek, případně i vám na míru vyhotovit skleník, který bude možné umístit do atypických prostorů. Když jste si jisti rozměry, poté je dobré si zvolit výplně. Klasikou vždy bývaly výplně ze skla, ale všechno se mění, a tak ani skleníky nezůstaly bez obměny. V dnešní době se spíše objevují skleníky, jejichž výplní je polykarbonát. Musí se samozřejmě jednat o kvalitní materiál a polykarbonát na skleník by rozhodně neměl být tenký a slabý. Naše společnost pro výrobu skleníků používá polykarbonátové desky o síle 6 mm a s boční pozinkovanou výztuhou.

polykarbonátový skleník

Polykarbonátové desky mají své přednosti

· Udrží ve skleníku daleko více tepla, než skleněné
· Díky vícevrstvé struktuře polykarbonátových desek tak se lépe využívá sluneční energie, díky tomu je zde i poměrně velké teplo.
· I když je venku zataženo, tak je velmi zajímavé, že se i tak skleník rychleji ohřeje a vytvoří tak příznivé podmínky pro růst sazenic nebo dozrání plodů.

A to je jen malý výčet předností polykarbonátu na skleníku.